WYWIADY--------------------------------------------------------------------------------------
Z przyjemnością informuję, że "Od Deski Do Deski -wydawnictwo Tomasza Sekielskiego" wydało jesienią drugi zbiór rozmów, które przeprowadziłem z pisarzami w latach 2015 - 2016. Tytuł książki - "Poza napisanym".

Wśród rozmówców: Sylwia Chutnik, Mateusz Marcin Lemberg, Andrzej Muszyński, Wit Szostak, Greg Baxter, Katarzyna Tubylewicz, Hanna Samson, Magdalena Parys, Jacek Melchior, Małgorzata Warda i Jakub Małecki. W książce znajdzie się także niepublikowany dotąd wywiad - rozmowa z Zośką Papużanką.
"Poza napisanym" ukazało się 27 września 2017 r.
Do nabycia W SIECI EMPIK------------------------------------------------------------------------------------------

ROK W ROZMOWIE. PISARZE KRYTYCZNYM OKIEM

Jarosław Czechowicz

wrzesień 2014

wyd. Simple Publishing


Wśród rozmówców: Kaja Malanowska, Remigiusz Grzela, Piotr Czerwiński, Dawid Kornaga, Marta Syrwid, Grzegorz Kozera, Jacek Wangin, Joanna Bator, Justyna Bargielska, Katarzyna Bonda, Ignacy Karpowicz, Inga Iwasiów.


Książkę polecają:

Lista rozmówczyń i rozmówców Jarosława Czechowicza, jednego z najbardziej aktywnych polskich blogerów literackich, jest imponująca. Rok w rozmowie daje szansę, by lepiej poznać autorów i autorki ulubionych książek. Szkoda przegapić taką okazję.Anna Marchewka, literaturoznawczyni


Pisarze to specyficzne plemię, kochające się w książkach w każdym ze swoich dwustu dwunastu światów. Były dni, kiedy Jarek Czechowicz wybierał ich sobie według tajnego wzoru, przeprowadzał małe śledztwa i przesłuchania. A oni opowiadali o swoich dwustu dwunastu światach. Czasami wystawiali palec, czasami język. Oto piękna diaspora chora z miłości do dobrych zdań.Agnieszka Wolny-Hamkało


Sensowna rozmowa jest sztuką. Sensowna rozmowa z pisarzem jest sztuką do potęgi drugiej. Prawie każdy autor tworzy medialnego awatara na potrzeby kontaktów z dziennikarzami czy krytykami literackimi. Trudno go ominąć, nie jest łatwo dotrzeć do człowieka w pisarzu. 
A Jarosławowi Czechowiczowi się to udało. Może dlatego że postawił na szczerość. 
I udowodnił, że rozmowa z pisarzem jest sztuką.

Robert Ostaszewski


Jarek Czechowicz bywa bezczelny. Nie dość, że udało mu się dotrzeć do plejady polskich autorów, to jeszcze wierci im dziurę w brzuchu. I nie zadaje pytań, jakie znaleźlibyście w jednym z magazynów typu people. On faktycznie czyta te ich wszystkie książki. I to w tych wywiadach bardzo czuć.

Marcin Wilk, wyliczanka.eu
fot. Marcin Pałaszyński/ SimplePublishing.pl

Brak komentarzy: